Słowo Życia na rozpoczęty tydzień:

Odrzućmy uczynki ciemności, a przyobleczmy się w zbroję światła.

Bóg przychodzi do nas z łaską Adwentu, aby obudzić w nas uśpioną wrażliwość na Jego obecność w naszym życiu. Przychodzi, aby uczyć nas swoich dróg i liczy na naszą gotowość i czujność. Wyjdźmy z radością na spotkanie Pana i otwórzmy przed Nim nasze serca, aby mógł uczynić je nowymi.

 

W niedzielę 6 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 wprowadziliśmy uroczyście do naszej świątyni relikwie błogosławionego polskiego kapłana - męczennika ks. Jerzego Popiełuszki. W niedzielnej homilii wspominaliśmy postać tego mężnego i oddanego w pełni Bogu duszpasterza. Naszej modlitwie towarzyszył, zaprzyjaźniony z naszą parafią, chór "Jubilaeum" pod dyr. T. Orkiszewskiego. Po Mszy św. wysłuchaliśmy wykonanego przez naszych przyjaciół pięknego koncertu pieśni patriotycznych.

 

19 października zgromadziliśmy w świątyni na dziękczynieniu za dar obecności wśród nas naszego patrona Piotra Jerzego w znaku relikwii. Piotr Jerzy był u nas tuż przed ŚDM. W czasie czuwania słuchaliśmy fragmentów listów Piotra do przyjaciół i trwaliśmy na modlitwie dziękczynnej przy Najświętszym Sakramencie.

 

24 września w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach i w sanktuarium św. Jana Pawła II trwaliśmy w dziękczynieniu za kolejny rok służby Bożej w naszej parafii. Pielgrzymom towarzyszył z posługą duchową ks. Prob. Leszek Szuba i kl. Mateusz.

 

 


19 września, dwa miesiące po uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez relikwie patrona Piotra Jerzego, trwaliśmy na modlitewnym dziękczynieniu za ten wielki dar obecności naszego błogosławionego. Gościliśmy na czuwaniu modlitewnym prof. Marian Surdackiego (KUL) z pięknym świadectwem o bł. Piotrze Jerzym.

 

 


19 sierpnia, zgromadziliśmy się na czuwaniu modlitewnym - był to czas dziękczynienia za dar obecności w parafii relikwii naszego patrona Piotra Jerzego; zapoznaliśmy się także ze świadectwem Kevina Beckera, który został cudownie uzdrowiony za wstawiennictwem naszego błogosławionego.

 

 


W dniu 26 sierpnia 2016r w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej gościliśmy w parafii Pasterza naszej Archidiecezji Abp Stanisława Budzika. Arcybiskup modlił się z naszymi parafianami na Mszy św. o godz. 18.00 na której wygłosił do nas Słowo Boże i dokonał zawierzenia naszej parafii Matce Bożej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. (Foto - Stanisław Sadowski)

Relikwie naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati

 

 


18 lipca 2016 roku w ramach przygotowań do Swiatowych Dni Młodzieży gościliśmy grupę młodzieży z Belgii, która uczestniczyła w czuwaniu w naszej świątyni przy relikwiach bł. Piotra Jerzego. Nasza świątynia wypełniła się wówczas radosnym śpiewem, tańcem i uwielbieniem.
Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z tego czuwania.

 

 


W dniach 18-19 lipca przeżywaliśmy historyczne wydarzenie w parafii - obecność relikwii naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati.
Relikwie przybyły do Polski z Turynu na ŚDM, których Piotr Jerzy był jednym z patronów. Przewodnikiem duchowym do tej uroczystości był o. Grzegorz Kluz, przeor z klasztoru Dominikanów w Lublinie.
Naszej modlitwie towarzyszyła młodzież z Belgii, która przyjechała na ŚDM. Uroczystość uświetnił swoją obecnością zespół i chór IUBILAEUM pod dyr. p. Tomasza Orkiszewskiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. (Foto - Stanisław Sadowski)

Relikwie naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati

 

 


Zapraszamy do obejrzenia filmu o cudownym uzdrowieniu Kevina Beckera za wstawiennictwem naszego patrona błogosawionego Piotra Jerzego :

https://www.youtube.com/watch?v=7ipPpiaXgqA

 

 


Od grudnia 1998 r. nasza parafia wydaje gazetę parafialną "Frassatianum". Do kwietnia 2015 r. ukazało się łącznie 46 numerów czasopisma. Poniżej prezentujemy artykuły z wersji papierowej. Obecnie publikujemy materiały z 46 numeru "Frassatianum" - kwiecień 2015 nr 1(46) Rok XVIII.więcej

 

więcej

 

więcej

 

x

więcej x

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

   
 

Treść numeru kwietniowego "Frassatianum" [2015r. , nr 1(46) rok XVIII ] w formacie PDF

Archiwum "Frassatianum"


góra strony