Słowo Życia na rozpoczęty tydzień:

"Nie możecie służyć Bogu i Mamonie."

Każdy z nas ma swoje miejsce w sercu Boga. Szczęśliwi są ci, którzy są pewni Jego miłości i troszczą się nade wszystko o Jego królowanie w swoim sercu i w swoim życiu.
Umocnieni Słowem Pana i Jego Ciałem powierzajmy Mu wszystkie nasze sprawy i w Nim szukajmy pokoju serca.

 

 

 

W niedzielę 12 lutego Mszą św. o godz.11.00 rozpoczęliśmy, na prośbę parafian, celbrowanie Eucharystii z udziałem najmłodszych parafian. Zgromadzone dzieci usłyszały w homilii słowa: Jezus nas kocha i usłyszały naukę: każdy z nas staje przed wyborem - dobro czy zło; uczmy się wybierać dobro. Po Mszy św. każde z dzieci otrzymało błogosławieństwo. Zapraszamy naszych najmłodszych parafian z rodzinami, co tydzień, na Mszę św. niedzielną o godz. 11.00.

 

 

Na Mszy Świętej w dniu 05.02.2017 roku o godz. 11.00 oprawę liturgiczną przygotowała Wspólnota Domowego Kościoła. Niech Słowa Ewangelii "Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata" wypełniają się w naszym życiu.

 

 

Wspólnota "Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa" licząca 30 osób zgromadziła się , jak co miesiąc, w I-wszy piątek na modlitwie i czuwaniu. Po Mszy św. bracia i siostry z tej wspólnoty pobrali tzw bilety zawierające myśli s. Marii od Najświętszego Sakramentu. Każdy "bilet" to drogowskaz duchowy dla członka wspólnoty na bieżący miesiąc.

 

W niedzielę 15 stycznia gościliśmy zaprzyjaźniony z naszą parafią Chór i Zespół Kameralny "Jubilaeum" pod dyr. Tomasza Orkiszewskiego z koncertem kolęd. Dziękujemy za piękną ucztę duchową i za wspólną modlitwę przy stajence Betlejemskiej.

 

W niedzielę 8 stycznia na Mszy św. o godz. 16.00 modliliśmy w int. osób, które w 2016r włączyły się w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą.
Dziękowaliśmy Bogu, że dzięki tej modlitwie mogło urodzić się 30 dzieci (tylu naszych parafian uczestniczyło w tym Dziele). Prosiliśmy również, aby Dobry Bóg chronił dalej owoce tego Pięknego Dzieła. Najmłodsza uczestniczka tej modlitwy była w wieku 36 lat, najstarsza 89 lat.


 

W niedzielę 8 stycznia p. Joanna Poleszak ze scholką przygotowali "Rodzinne kolędowanie". Dziękujemy wszystkim za wspólną radosną modlitwę przy stajence Betlejemskiej. W sposób szczególny ucieszyła nas obecność naszych najmłodszych parafian. Na dzieci po wspólnym kolędowaniu czekała słodka niespodzianka. 

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali naszą świątynię do Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za świąteczny wystrój kościoła, przygotowanie szopki i ozdobienie jej kwiatami. Cieszymy się ogromnie widząc tak wiele dzieci, które po Mszy św. przychodzą z rodzicami do szopki "przywitać Jezusa".

 

W czasie Świąt posługiwał w świątyni nasz kl. Mateusz. Odbywa on formację w Warszawie w Seminarium Misyjnym Redemptoris Mater. W ramach praktyk kl. Mateusz przebywał w Swietłogorsku (Białoruś) od X do XII w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Św. Proboszczem tej parafii jest kapłan naszej Archidiecezji ks. Tomasz Samorek. Kl. Mateusza otaczamy naszą modlitwą, polecamy go opiece Matki Bożej i cieszymy się, że umacnia się stale w powołaniu kapłańskim.


 

W dniach 11-13 grudnia uczestniczyliśmy w rekolekcjach adwentowych, które wygłosił ks. Rafał Olchawski. Tematami poszczególnych nauk rekolekcyjnych były: znak krzyża, przebaczenie, miłosierdzie, wartość życia. Cieszymy się, słysząc świadectwo wielu osób, że przepowiadanie ks. Rafała bardzo ich poruszyło. Darem naszych parafian dla ks. Rekolekcjonisty będzie codzienna modlitwa w Jego intencji tzw Margaretka. Za zgodą ks. Rafała udostępniamy w formie dźwiękowej kazania wygłoszone w czasie rekolekcji.


Plik audio kazania niedzielnego

Plik audio kazania poniedziałkowego

Plik audio kazania wtorkowego

 

 

W niedzielę 4 XII do naszej świątyni przybył św. Mikołaj. Dzieci bardzo ucieszyły się gdy zobaczyły Świętego. Nasz miły Gość powiedział dzieciom, że Jezus bardzo kocha wszystkie dzieci i zachęcił, aby one z całego serca kochały Jezusa. Wspólnie zaśpiewaliśmy dla św. Mikołaja piosenkę i odmówiliśmy razem modlitwę. Nasz Gość rozdał dzieciom słodycze i zgodził się z radością na pamiątkowe zdjęcie.

 

W niedzielę 6 listopada na Mszy św. o godz. 18.00 wprowadziliśmy uroczyście do naszej świątyni relikwie błogosławionego polskiego kapłana - męczennika ks. Jerzego Popiełuszki. W niedzielnej homilii wspominaliśmy postać tego mężnego i oddanego w pełni Bogu duszpasterza. Naszej modlitwie towarzyszył, zaprzyjaźniony z naszą parafią, chór "Jubilaeum" pod dyr. T. Orkiszewskiego. Po Mszy św. wysłuchaliśmy wykonanego przez naszych przyjaciół pięknego koncertu pieśni patriotycznych.

 

19 października zgromadziliśmy w świątyni na dziękczynieniu za dar obecności wśród nas naszego patrona Piotra Jerzego w znaku relikwii. Piotr Jerzy był u nas tuż przed ŚDM. W czasie czuwania słuchaliśmy fragmentów listów Piotra do przyjaciół i trwaliśmy na modlitwie dziękczynnej przy Najświętszym Sakramencie.

 

24 września w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach i w sanktuarium św. Jana Pawła II trwaliśmy w dziękczynieniu za kolejny rok służby Bożej w naszej parafii. Pielgrzymom towarzyszył z posługą duchową ks. Prob. Leszek Szuba i kl. Mateusz.

 

 


19 września, dwa miesiące po uroczystości nawiedzenia naszej parafii przez relikwie patrona Piotra Jerzego, trwaliśmy na modlitewnym dziękczynieniu za ten wielki dar obecności naszego błogosławionego. Gościliśmy na czuwaniu modlitewnym prof. Marian Surdackiego (KUL) z pięknym świadectwem o bł. Piotrze Jerzym.

 

 


19 sierpnia, zgromadziliśmy się na czuwaniu modlitewnym - był to czas dziękczynienia za dar obecności w parafii relikwii naszego patrona Piotra Jerzego; zapoznaliśmy się także ze świadectwem Kevina Beckera, który został cudownie uzdrowiony za wstawiennictwem naszego błogosławionego.

 

 


W dniu 26 sierpnia 2016r w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej gościliśmy w parafii Pasterza naszej Archidiecezji Abp Stanisława Budzika. Arcybiskup modlił się z naszymi parafianami na Mszy św. o godz. 18.00 na której wygłosił do nas Słowo Boże i dokonał zawierzenia naszej parafii Matce Bożej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. (Foto - Stanisław Sadowski)

Relikwie naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati

 

 


18 lipca 2016 roku w ramach przygotowań do Swiatowych Dni Młodzieży gościliśmy grupę młodzieży z Belgii, która uczestniczyła w czuwaniu w naszej świątyni przy relikwiach bł. Piotra Jerzego. Nasza świątynia wypełniła się wówczas radosnym śpiewem, tańcem i uwielbieniem.
Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z tego czuwania.

 

 


W dniach 18-19 lipca przeżywaliśmy historyczne wydarzenie w parafii - obecność relikwii naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati.
Relikwie przybyły do Polski z Turynu na ŚDM, których Piotr Jerzy był jednym z patronów. Przewodnikiem duchowym do tej uroczystości był o. Grzegorz Kluz, przeor z klasztoru Dominikanów w Lublinie.
Naszej modlitwie towarzyszyła młodzież z Belgii, która przyjechała na ŚDM. Uroczystość uświetnił swoją obecnością zespół i chór IUBILAEUM pod dyr. p. Tomasza Orkiszewskiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. (Foto - Stanisław Sadowski)

Relikwie naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati

 

 


Zapraszamy do obejrzenia filmu o cudownym uzdrowieniu Kevina Beckera za wstawiennictwem naszego patrona błogosawionego Piotra Jerzego :

https://www.youtube.com/watch?v=7ipPpiaXgqA

 

 


Od grudnia 1998 r. nasza parafia wydaje gazetę parafialną "Frassatianum". Do kwietnia 2015 r. ukazało się łącznie 46 numerów czasopisma. Poniżej prezentujemy artykuły z wersji papierowej. Obecnie publikujemy materiały z 46 numeru "Frassatianum" - kwiecień 2015 nr 1(46) Rok XVIII.więcej

 

więcej

 

więcej

 

x

więcej x

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

   
 

Treść numeru kwietniowego "Frassatianum" [2015r. , nr 1(46) rok XVIII ] w formacie PDF

Archiwum "Frassatianum"


góra strony