Słowo Życia na rozpoczęty tydzień:

Nie możecie służyć Bogu i mamonie.

Jeśli w naszym sercu mieszka Bóg i jest dla nas wszystkim, to pieniądze i inne rzeczy materialne nigdy nie odbiorą nam wolności. Człowieka trzeba mierzyć miarą ducha otwartego ku Bogu. Módlmy się za siebie nawzajem, abyśmy byli wierni Bogu w wypełnianiu naszych codziennych obowiązków.

 

 

 


W dniu 26 sierpnia 2016r w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej gościliśmy w parafii Pasterza naszej Archidiecezji Abp Stanisława Budzika. Arcybiskup modlił się z naszymi parafianami na Mszy św. o godz. 18.00 na której wygłosił do nas Słowo Boże i dokonał zawierzenia naszej parafii Matce Bożej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. (Foto - Stanisław Sadowski)

Relikwie naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati

 

 


18 lipca 2016 roku w ramach przygotowań do Swiatowych Dni Młodzieży gościliśmy grupę młodzieży z Belgii, która uczestniczyła w czuwaniu w naszej świątyni przy relikwiach bł. Piotra Jerzego. Nasza świątynia wypełniła się wówczas radosnym śpiewem, tańcem i uwielbieniem.
Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów z tego czuwania.

 

 


W dniach 18-19 lipca przeżywaliśmy historyczne wydarzenie w parafii - obecność relikwii naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati.
Relikwie przybyły do Polski z Turynu na ŚDM, których Piotr Jerzy był jednym z patronów. Przewodnikiem duchowym do tej uroczystości był o. Grzegorz Kluz, przeor z klasztoru Dominikanów w Lublinie.
Naszej modlitwie towarzyszyła młodzież z Belgii, która przyjechała na ŚDM. Uroczystość uświetnił swoją obecnością zespół i chór IUBILAEUM pod dyr. p. Tomasza Orkiszewskiego.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości. (Foto - Stanisław Sadowski)

Relikwie naszego patrona bł. Piotra Jerzego Frassati

 

 


Zapraszamy do obejrzenia filmu o cudownym uzdrowieniu Kevina Beckera za wstawiennictwem naszego patrona błogosawionego Piotra Jerzego :

https://www.youtube.com/watch?v=7ipPpiaXgqA

 

 


Od grudnia 1998 r. nasza parafia wydaje gazetę parafialną "Frassatianum". Do kwietnia 2015 r. ukazało się łącznie 46 numerów czasopisma. Poniżej prezentujemy artykuły z wersji papierowej. Obecnie publikujemy materiały z 46 numeru "Frassatianum" - kwiecień 2015 nr 1(46) Rok XVIII.więcej

 

więcej

 

więcej

 

x

więcej x

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

więcej

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

 

x

więcej x

   
 

Treść numeru kwietniowego "Frassatianum" [2015r. , nr 1(46) rok XVIII ] w formacie PDF

Archiwum "Frassatianum"


góra strony